راهبند اهرمی چیست؟ | راهبند اهرمی اتوماتیک

راهبند ها یکی از اجزای مهم ساختمان های بزرگ امروز به حساب می آیند.

با گسترش تکنولوژی های جدید در ساختمان سازی و گسترده شدن شهرها و افزایش تراکم می بینیم که کنترل عبور و مرور ساختمان ها و اماکن مختلف عمومی و خصوصی به یک امر کاملا حرفه ای تبدیل شده است.

مسئولان بخش حفاظت و گاردهای کنترل امنیت ساختمان ها برای بهبود امنیت ساختمان نیاز به راهبندهای کنترل تردد پارکینگ ها دارند.

درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است.

قیمت راهبند  را با بهترین کیفیت خدمات پس از فروش و نصب فوری را از قائم الکترونیک دریافت کنید.

راهبند اهرمی چیست  

راهبند اهرمی چیست ؟

به عبارتی دقیق تر راهبند ها تجهیزاتی هستند که در مکان های پر تردد مثل مسیر های ورودی کارخانجات، مجتمع های مسکونی، پالایشگاه ها، عوارضی ها و پارکینگ های عمومی کاربرد دارند.

تقسیم بندی کلی راهبند به دو صورت است:

روش اول: از نظر نوع کارکرد و قابلیت

روش دوم: سیستم محرکه داخلی

برای پاسخ به سوال راهبند اهرمی چیست باید کارکردهای راهبند را بررسی کنیم.

از نظر نوع کارکرد یا باز گشایی و انسداد مسیر به دو نوع راهبند اهرمی و راهبند ستونی تقسیم می شوند.

راهبند اهرمی معمول ترین، رایج ترین و ارزان ترین نوع راهبند است و به این ترتیب عمل می کند .

که یک کابینت به ارتفاع حدود ۱ متر روی زمین به صورت عمود نصب شده و یک اهرم به طول های گوناگون از ۲ متر تا ۸ متر مسیر عبور و مرور خودروها را کنترل میکند.

راهبند ستونی به نام بولارد نیز شناخته می شود. راهبند های ستونی به صورت استوانه هایی هستند .

که داخل زمین قرار گرفته و با خارج شدن از سطح آن مسیر تردد را مسدود می نمایند و گرانترین و ایمن ترین نوع راهبند هستند که با توجه به عوامل محیطی، امنیتی و معماری هر مکان انتخاب میشوند.

از نظر استقامت نیز با دوام ترین نوع راهبند به حساب می آیند. راه بند ها از نظر سیستم محرکه به دو نوع راه بند مکانیک و راه بند هیدرولیک تقسیم می شوند.

که الکترومکانیک دارای میزان تردد در ساعت کمتر و قیمت پایین تری نسبت به نوع الکتروهیدرولیک با قابلیت تردد بسیار بالا و قیمت بالاتر میباشد.

از شناخته شده ترین راهبندهای الکترو مکانیک مانند برند وی تو، لایف، بی.اف.تی و بتا و الکتروهیدرولیک مانند راهبند های برند فک، مگنتیک و فادینی میباشند.

راهبند های اهرمی از گذشته تا کنون

راهبند اهرمی چیست ؟ | از نظر فنی و تاریخی راهبند های اهرمی , جزو با سابقه ترین نوع راهبند ها میباشد که در گذشته به  صورت دستی برای مکان هایی چون, تقاطع خیابان ها با ریل های قطار استفاده میشد . با گذشت زمان و پیشرفت فناوری , راهبند های اهرمی دستی ,  به راهبند های اهرمی اتوماتیک تغییر کردند تا با عملکرد خود نظم ,ایمنی و امنیت را ایجاد کند,

خصوصیات راهبند های اهرمی اتوماتیک

راهبند های اهرمی اتوماتیک از رایج ترین و پرمصرف ترین نوع راهبند ها میباشد که دلیل این موضوع را میتوان ایمنی بی نظیر و عملکرد بی نقص آن دانست .

راهبند های اتوماتیک اهرمی ,  در مقایسه با راهبند های اهرمی دستی , تغیرات بسیار زیادی به خود دیده , که اکنون برخی از این ویژگی هارا مورد برسی قرار میدهیم .

یکی از مهم ترین مزایای راهبند های جدید اهرمی, به کار گرفتن فناوری اتوماتیک میباشد , با وجود این فناوری ,  فرایند بالا و پایین شدن بازوی متحرک ,  با استفاده از ریموت صورت میگیرد , این ویژگی سبب راحتی و رفاه  نگهبانان و مسؤولین راهبند نسبت به گذشته شده .

از دیگر خصوصیات این راهبند دارا بودن سنسور و سیستم های پیشرفته , برای ارتقا دادن ایمنی و عملکردی دقیق تر است .

مانند وجود دوربین های مدار بسته  بر روی راهبند , برای نظارت دقیق تر بر رفت و آمد ها  و استفاده از سیستم هایی چون سیستم ضد برخورد , برای افزایش ایمنی افراد و وسایل نقلیه .

ظواهر راهبند های اهرمی نیز در مقایسه با گذشته تغیرات زیادی کرده و با طراحی شیک و جلوه زیبای خود , مصرف کنندگان زیادی را به سوی خود جذب نموده . راهبند اهرمی , دارای بدنه ای استوانه ای شکل است که بازوی متحرک )اهرم( به ان متصل میشود .

طول اهرم در اندازه های مختلف ( سه تا شیش متر)  وجود دارد تا بسته به عرض مکان , انتخاب و به کار گرفته شود.

راهبند اهرمی چیست ؟

 

تاثیر وجود دوربین مدار بسته بر راهبند های اهرمی(اتوماتیک)

در متن های بالا گفتیم که راهبند های اهرمی اتوماتیک از نظر ایمنی و امنیت نسبت به گذشته بسیار ارتقا یافتند ,

یکی از دلایل وجود این ایمنی و امنیت بالا , وجود دوربین مدار بسته بر روی راهبند است ,

وظیفه این دوربین ثبت پلاک و اطلاعات وسایل نقلیه , در هنگام تردد  میباشد ,

بدین ترتیب اگر شما برای دفعات ابتدایی با این راهبند روبه رو شوید , راهبند شما را جزو افراد غیر مجاز شناخته  و اجازه ورود نمیدهد و تنها این کار به دست نگهبان انجام شود امکان پذیر است .

اما پس از مدتی  اطلاعات پلاک اتومبیل شما , توسط دوربین مدار بسته ثبت شده , و راهبند شما را جزو افراد مجاز قرار میدهد,  بدین صورت راهبند به صورت اتوماتیک برای شما باز خواهد شد

شاخه های راهبند های اهرمی اتوماتیک

راهبند های اهرمی از نظر نوع موتور به کار رفته ,  به شاخه تقسیم میشوند که شامل,  راهبند های اهرمی هیدرولیکی و راهبند های اهرمی الکترو مکانیکی میباشد.

راهبند های اهرمی هیدرولیکی: راهبند های اهرمی هیدرولیکی برای فعالیت از نیروی فشار روغن بهره میبرد ,

این نوع راهبند به دلیل  داشتن موتور قدرتمند هیدرولیکی ,

مشکلی در تردد های بالا نخواهد داشت و بدون کوچک ترین نقصی با سرعت عمل بالا به کار خود ادامه میدهد , بر همین مبنا از این راهبند اغلب , در مکان های مسکونی پر تردد استفاده میشود ,

از نکات منفی این راهبند میتوان هزینه نگهداری و اصتحلاک بالای ان دانست ,  همچنین راهبند های هیدرولیکی به صورت دوره ای نیاز به سرویس دارند .

راهبند های اهرمی الکترو مکانیک : راهبند های اهرمی الکترومکانیک , برای عملکرد از نیروی برق و چرخ دنده ها استفاده میکند ,

این راهبند در مقایسه با راهبند های هیدرولیکی قدرت و توان پایین تری دارد ,

اما هزینه نگهداری و اصتحلاک این نوع راهبند در مقایسه با رقیب خود بسیار پایین تر است , اگر معیار انتخاب شما اقتصادی باشد راهبند های الکترو مکانیکی بهترین انتخاب میباشند.

راهبند اهرمی چیست | انواع راهبند اهرمی

راهبند اهرمی چیست

بخش ها و اجزا مختلف راهبند های اهرمی

راهبند های اهرمی اتوماتیک متشکل از اجزا و بخش های گوناگونی میباشد که اکنون تمامی این اجزا را  به طور کامل برسی مینماییم

اجزا راهبند اهرمی: بازوی متحرک,  بدنه , رسیور و ریموت,  متصل کننده بازوی متحرک , فلاشر ها,  سیستم و سنسور های امنیتی

بازوی متحرک: بازوی متحرک یا اهرم , بر روی بدنه متصل شده و با حرکت عمودی ٩۰ درجه , راه را باز یا مسدود میسازد

بدنه: بدنه را میتوان قلب راهبند اهرمی دانست , زیرا  در داخل بدنه  موتور  , مرکز کنترل  و سیستم های مختلف قرار میگیرد

رسیور و ریموت: راهبند های اهرمی اتوماتیک حاوی ریموت( فرستنده) برای انتقال دستورات از راه دور به صورت سیگنال و دریافت کننده(رسیور) برای دریافت سیگنال های حامل دستور میباشد

متصل کننده اهرم: وظیفه این وسیله متصل کردن اهرم به بدنه میباشد

فلاشر ها : در واقع فلاشر ها نقش اعلانات راهبند را بازی میکنند,  بدین شکل که , هنگام حرکت راهبند)حرکت اهرم(, فلاشر ها شروع به چشمک زدن مینمایند تا افراد را متوجه حرکت راهبند سازند,

سیستم و سنسور های امنیتی: سیستم و سنسور های امنیتی برای افزایش ایمنی و امنیت راهبند استفاده میشود مانند دوربین های مدار بسته (پلاک خوان) , سیستم ضد برخورد و….

درب ها و راهبندهای مدرن

 

درب ها و راهبندهای مدرن

تكنولوژی های جدید انتخابی ایده آل برای تمام افراد بوده و با رعایت استانداردهای روز جهانی، ظاهری مدرن و شیك را در مكان های مختلف ایجاد می كنند.

 

امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و با توجه به نقش یاری دهنده آن در جوامع انسانی، استفاده از امکاناتی نظیر درب های مدرن، راهبندها، کرکره و جک های برقی و … جایگاه ویژه ای را پیدا کرده اند. با پیشرفت و تکامل فرآیندهای ساخت نیز آنها به گونه ای مدرن و جذب کننده تولید می شوند. این تکنولوژی های جدید انتخابی ایده آل برای تمام افراد بوده و با رعایت استانداردهای روز جهانی، ظاهری مدرن و شیک را در مکان های مختلف ایجاد می کنند. دنیای مدرن امروزی باعث شده که تقریباً تمام ابزار روزمره زندگی انسان ها اتوماتیک شود. بدین ترتیب بسیاری از اماکن در شهرها و کشورهای مختلف به سیستم های هوشمند و اتوماتیک مجهز شده اند.

 

درب سکشنال

امروزه به منظور درب پارکینگ بسیاری از ساختمان های هوشمند و مدرن از درب سکشنال استفاده می شود. درب سکشنال یک انتخاب بسیار شیک و ایده آل برای افراد مشکل پسند است که با کیفیتی عالی، علاوه بر سهولت در استفاده، نمایی بسیار زیبا و مدرن را برای ساختمان شما به وجود می آورد. این درب ها تنوع رنگی بالایی داشته و قابل انطباق با نمایی تمام ساختمان ها هستند. درب سکشنال جزو مدرن ترین درب های اتوماتیک در جهان بوده و طرفداران بسیاری دارند.

 

کرکره برقی

یکی دیگر از وسایل پرکاربرد برای درب ورودی مکان های تجاری، مغازه ها و پارکینگ ها، کرکره های برقی می باشند که با استفاده از آنها می توان از نفوذ نور خورشید، باد و باران و صدا جلوگیری کرد. از مهم ترین مزیت کرکره برقی برای پارکینگ ها آن است که می توان از فضای پشت درب پارکینگ نیز جهت پارک کردن خودرو استفاده کرد و همچنین باعث افزایش امنیت واحدهای تجاری یا ملک شخصی می شود. استفاده از دزدگیرها و پیام رسان های اخطار بر روی کرکره برقی به راحتی صورت می گیرد. کرکره های برقی بسیار با کیفیت و از جنس آلومینیوم بوده و تنوع زیادی در رنگ و طرح دارند و با استفاده از آنها می توانید بیشترین خلاقیت و زیبایی را برای اماکن خود ایجاد نمایید.

اما نکته مهم در استفاده از کرکره برقی برای پارکینگ ها و اماکن مختلف دیگر، موتور کرکره برقی می باشد و باید موتوری برای پارکینگ ها استفاده شود که پاسخگوی میزان تردد در مکان مورد نظر باشد. بنابراین متعلقات الکترونیکی کرکره یکی از موضوع های مهم در انتخاب آن می باشد. با توجه به نوع کاربرد و محل مورد استفاده از کرکره ها، می توان موتور کرکره برقی مناسب را انتخاب نمود.

 

جک برقی

جک درب پارکینگ از جمله تکنولوژی های کاربردی سیستم درب اتوماتیک، جهت راحتی و آسایش افراد در ساختمان های مسکونی، مراکز تجاری و اداری، و همچنین کارخانجات می باشد. امروزه افراد بیشتر تمایل دارند که کارها به صورت اتوماتیک انجام شود تا راحتی بیشتری برایشان فراهم گردد، جک برقی یکی از ابزارهای مناسب این کار می باشد. انواع جک برقی از لحاظ کارکرد و برند و مکان مورد استفاده شان متفاوت بوده و دارای تنوع زیادی می باشد.

 

پرده برقی

یکی از تجهیزات تکنولوژیکی مدرن که برای رفاه و آسایش کاربران تولید شده و بسیار مورد توجه می باشد،پرده برقی است. استفاده و کار با این تکنولوژی جدید بسیار آسان بوده و با استفاده از یک ریموت می توانید هر زمان که خواستید پرده های منزل یا محل کار خود را به راحتی باز و بسته کنید. استفاده از پرده برقی مزایای زیادی داشته و شما را از تمام دشواری های پرده های معمولی و قدیمی راحت می کند و به این ترتیب شما می توانید به آسانی از دیدن منظره ی زیبای پشت پنجره لذت ببرید.

 

درب شیشه ای

در دنیای امروز با گسترش روزافزون شیشه در صنعت ساختمان سازی و هم چنین در انواع مختلف از دکوراسیون های داخلی و خارجی، استفاده از درب های شیشه ای با ظاهر و کاربردهای مختلف، افزایش پیدا کرده است. درب شیشه ای یک درب اتوماتیک از جنس شیشه سکوریت است که دارای طراحی های زیبا و در انواع رنگ های مات و شفاف می باشد و بدین ترتیب می توان با استفاده از انواع درب شیشه ای در نماهای داخلی و بیرونی ساختمان ها جلوه ای خاص را ایجاد کرد.

 

راهبند

راهبندها تجهیزاتی هستند که در مکان های پرتردد مانند مسیرهای ورود و خروج در پارکینگ های عمومی، عوارضی جاده ها، پاساژها و ادارات و کارخانجات، ایستگاه های راه آهن، مجتمع های بزرگ و … استفاده می شوند. به طور کلی می توان گفت راهبند به تجهیزاتی گفته می شود که مانند یک حصار یا مانع طبیعی از ورود و خروج ماشین آلات مختلف ممانعت به عمل آورده و کنترل آن توسط ماموران یا نگهبانان محل موردنظر انجام می گیرد و به این ترتیب می توان کلیه رفت و آمدها را ساماندهی کرد.

 

شرکت قائم با 13 سال تجربه در ارائه خدمات فنی و فروش تجهیزات ساختمان. درب شیشه ای ، راهبند ، جک برقی درب پارکینگ ، پرده برقی ، کرکره برقی ، درب زیر سقفی سکشنال ، دوربین مداربسته …. ارائه خدمات می نماید.

آدرس شرکت : تهران – میدان انقلاب ، ابتدای کارگر جنوبی

تلفن : 09909221104 — 66128847-021    –  02188924131

ارسال دیدگاه

در مورد ما :

 شرکت قائم  با یازده سال تجربه در ارائه خدمات فنی و فروش تجهیزات ساختمان. درب شیشه ایراهبندجک برقی درب پارکینگ – پرده برقی – کرکره برقی – درب زیر سقفی سکشنال – دوربین مداربسته …. ارائه خدمات می نماید

تماس با مدیریت :
تلفن :   09127152970

آدرس شرکت : تهران – میدان انقلاب ، ابتدای کارگر جنوبی
تلفن :   09909221104  —   88948560-021     —  09100627420 
ایمیل :info[at]gem-cctv[dot]ir 

gmail :  ghaemelectronicmahan.cctv[at]gmail[dot]com

تمامی حقوق برای قائم محفوظ است.