عملکرد و مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک چگونه کار می کند

در این مقاله به عملکرد و مزایای درب اتوماتیک می پردازیم. در ابتدا نحوه عملکرد سنسورهای و نوع و روش کار درب اتوماتیک شیشه ای را به هم بررسی می کنیم و در انتهای ایت مقاله به ۹ مزیت مهم در استفاده از درب های اتوماتیک شیشه ای اشاره خواهیم کرد.بیشتر درب اتوماتیک ها از سنسورهای تشخیص حرکت یا سنسورهای نوری استفاده می کنند که در دو طرف درب نصب می شوند تا درب ها را باز / بسته شوند.بسیاری از مردم معتقدند که درب اتوماتیک های اختراع دنیای مدرن هستند، اما ممکن است شما را شگفت زده کند که درب اتوماتیک ها تقریبا نیم قرن در اطراف آن بوده اند. با گذشت زمان، این درها از لحاظ تکنولوژیکی پیچیده تر شده اند، اما این ایده برای مدت زمان طولانی بوده است!تمام درب اتوماتیک ها، صرف نظر از نوع یا طراحی آنها، شامل سنسورهایی هستند که در هنگام ایجاد نیاز به باز شدن / بسته شدن درب ها کمک می کنند. بیایید به انواع سنسورهای مورد استفاده در درب اتوماتیک ها نگاه کنیم:

 

سنسور فشار

در دهه ۱۹۶۰، “تشک های کنترل” به عنوان حسگر برای تشخیص روش پیاده ها مورد استفاده قرار گرفت. این تشک ها تغییرات در وزن / فشار در یک منطقه خاص از زمین در مقابل و جلو دروازه ها را تشخیص داد. اگر وزن یک ناحیه خاص از حد مجاز بیشتر باشد (محدودیت ماشه کمتر از میانگین وزن انسانی بود)، سپس درب ها باز می شود.

مزیت استفاده از این نوع سیستم این بود که هنوز باز است، تا زمانی که فشار روی مات وجود داشته باشد، یا در صورتی که فردی ایستاده / راه رفتن در نزدیکی درها وجود داشته باشد، باز می شود. این نه تنها آسان برای ورود / خروج سریع می شود بلکه مانع از ورود درب ها به یک فرد می شود.

آشکارسازهای حرکت یا سنسورهای نوری

با این حال، امروزه بیشتر درب های اتوماتیک از سنسورهای تشخیص حرکت یا سنسورهای نوری استفاده می کنند که در دو طرف درب نصب می شوند تا درب ها را باز / بسته شود. این سنسور ها، به عنوان نام آنها، نشان می دهد، تشخیص و یا ‘نگاه کنید به’ حرکت در مقابل دروازه. در این سنسور ها، حرکت با یک پرتو مایکروویو (۱۰٫۵ گیگاهرتز) توسط یک آنتن نصب شده در هدر درب شناسایی می شود و به طور کلی در جهت و به سمت جلو اشاره می کند.

این سنسورها کاملا موثر هستند، اما یک نقص عمده دارند: آنها فقط می توانند حرکت را تشخیص دهند. بنابراین، فردی که به آرامی باقی می ماند یا به آرامی حرکت می کند (مثل شهروندان سالخورده) ممکن است شناسایی نشود، که می تواند منجر به حوادث شود.

سنسورهای مادون قرمز

این سنسورهای تخصصی از تکنولوژی مادون قرمز برای باز کردن / بستن درب ها استفاده می کنند. این سنسورها تغییرات دما را در محدوده اطراف درب ها تشخیص می دهد، بنابراین هنگامی که یک فرد به درب ها می آید، امضای گرمایش توسط سنسورها تشخیص داده می شود که باعث می شود درها به پرواز باز شوند!

توجه داشته باشید که این سنسور ها به طور کارآمد با کار خود کار می کنند، اما اغلب سنسورهای مختلف در ترکیب های مختلف در یک سیستم واحد برای جلوگیری از سقوط یا نظارت استفاده می شود. به عنوان مثال، سنسورهای حرکت کار خود را برای راه اندازی مکانیسم باز کردن به زودی به عنوان آنها احساس می کنند و یا “دیدن” حرکت در مقابل درب. با این حال، اگر فرد بیش از حد آهسته حرکت می کند یا در حال نزدیک شدن به درها باشد، سنسور فشار، وزن فرد را تشخیص می دهد و از بستن درب جلوگیری می کند تا وزن از بین برود، یعنی فرد از آن عبور می کند یا از طریق درگاه عبور می کند .

درب ها واقعا باز می شوند؟

بعد از اینکه سنسورها حضور یک فرد را تشخیص دادند، کار واقعی باز کردن / بستن درب ها باید انجام شود. سنسورها به یک درایو الکترونیکی متصل می شوند که به پانل های درب از طریق یک درایو کمکی یا یک چرخ دنده متصل می شوند. درایو کمکی توسط کمربندهای لاستیکی تنظیم می شود که حرکت و باز شدن درب ها را تنظیم می کند. در پایین این درب ها غلطک هایی هستند که اجازه می دهد درب ها به راحتی اسلاید شوند.

درب های اتوماتیک این روزها فوق العاده راحت و کاملا امن هستند، اما کار برای انجام طرح های بهتر و دقیق انجام می شود. من در مورد شما نمی دانم، اما شخصا، من دوست دارم یک درب که با ضربه محکم و ناگهانی از انگشتان من و یا یک فرمان ساده گفتار باز می شود دوست دارم … این نوع آینده من منتظر است!

کارکرد درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک یکی از بهترین اختراعات مدرن هستند. همه ما باید انجام دهیم، راه رفتن به سوی درب است و جادویی برای ما باز می شود. درب اتوماتیک یک ساختار بسته یا باز است که برای محدود کردن دسترسی به ورودی از طریق استفاده از تکنولوژی خودکار استفاده می شود. درب ها می توانند در بسیاری از انواع، مانند نوسان، چرخش و کشویی ظاهر شوند.
هدف اصلی درب های اتوماتیک اجازه می دهد که اشیاء از طریق یک منطقه عبور کنند. با این حال، آنها همچنین برای کنترل فضای فیزیکی، مانند جلوگیری از ورود باد به ساختمان یا استفاده از مانع سر و صدا استفاده می شوند. در برخی از درب های اتوماتیک مکانیسم قفل گذاری است که به طور خودکار درب را هنگامی که کارت اسکن شده است یا با اسکن یک اثر انگشت باز می کند. درب های اتوماتیک معمولا در بسیاری از مراکز خرید و ساختمان های اداری یافت می شود.

انواع سنسورها

در بررسی عملکرد و مزایای درب اتوماتیک باید به سنسور های این نوع درب توجه ویژه داشته باشیم. آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه این درب های اتوماتیک قادر به تشخیص جادویی شما هستند و درب را باز می کنند، همانطور که به آن نزدیک شده اید؟ جادو درگیر نیست درها قادر به تشخیص کسی از طریق استفاده از سنسورهای مختلف هستند. انواع مختلف سنسورهایی وجود دارد که می توانند مورد استفاده قرار گیرند. بیشتر درب های اتوماتیک از تشخیص حرکت یا سنسورهای نوری استفاده می کنند تا مکانیزم های بستن یا باز شدن را فعال کنند. سنسورها در دو طرف درب برای ردیابی حرکت می کنند. سنسورهای درب اتوماتیک در محیط های صنعتی و تجاری برای دسترسی آسان به ساختمان، به ویژه برای افراد معلول می باشد. این باعث می شود ورود به ساختمان ایمن تر و کارآمد تر باشد.
یک نوع حسگر سنسور فشار است. درب های اتوماتیک که از یک سنسور فشار استفاده می کنند یک منطقه بزرگ است که در مقابل و پشت ساختمان قرار می گیرد. منطقه بزرگ به عنوان یک مقیاس وزن عمل می کند. اگر وزن بیش از حد وزن است که تنظیم می شود، درب باز می شود. سنسور فشار نیز می تواند به عنوان سنسور ثانویه مورد استفاده قرار گیرد. اگر سنسور اولیه شکست خورده باشد، سنسور فشار فعال خواهد شد. اگر سنسور فشار در هنگام بستن تشخیص دهد، نوعی از مقاومت وجود دارد، درب از بستن آن جسم اجتناب می کند.
نوع دیگر سنسور حسگر مادون قرمز است. سنسورهای مادون قرمز از تکنولوژی مادون قرمز برای باز کردن درب های اتوماتیک استفاده می کنند. حسگرهای مادون قرمز می توانند تغییرات دما را تشخیص دهند. هنگامی که سنسورها دمای بیشتری را گرمتر می کنند، نشان دهنده یک انسان است، مکانیزم باز و بسته شدن درب را فعال می کند. سنسورهای مادون قرمز معمولا به عنوان سنسور اولیه در سیستم های درب اتوماتیک استفاده می شود.
نوع دیگری از آشکارساز حرکتی که از تکنولوژی مادون قرمز استفاده نمی کند، به جای آن از امواج فراصوتی یا میکروفون استفاده می کند. سنسورها مانند لگن، سنسورها، پالس های امواج التراسونیک یا انرژی مایکروویو را تولید می کنند تا بتوانند در مورد تشخیص اینکه آیا یک شی وجود دارد، تعیین می شود. اگر یک جسم در راه وجود دارد، امواج التراسونیک و مایکروویو ها از جسم گزاف گویی می کنند. آشکارسازهای حرکت از زمان دریافت موج موج اولتراسونیک یا مایکروویو برای رسیدن به عقب برای تعیین اینکه آیا شی به نحوی وجود دارد استفاده کنید.

مکانیزم باز کردن و بسته شدن

حرکت یا سنسور نوری به یک قطار درایو الکترونیکی متصل می شود که مکانیزم باز و بسته را کنترل می کند. این مکانیسم به پانل های درب اتوماتیک از طریق یک چرخ دنده یا یک درایو کمکی متصل می شود. درایو کمکی یا چرخ دنده توسط کمربندهای لاستیکی کنترل می شود که حرکت بسته شدن یا باز کردن درب ها را کنترل می کند. در مورد درب های اتوماتیک که نوع کشویی هستند، درب با غلطک ها نصب می شود که در امتداد مسیرها اجرا می شود تا به راحتی درب ها به راحتی اسلاید شوند.

کنترل از راه دور

وقتی صحبت از عملکرد و مزایای درب اتوماتیک شیشه ای می شود. برخی از این درها کنترل از راه دور مجزا برایشان تعریف می شود. برخی از درب های اتوماتیک نیاز به یک رابط کاربری از راه دور برای کنترل باز و بسته شدن درب. یک مثال از این درب درهای گاراژ است. هنگامی که درب سیگنال صحیح را از طریق کنترل از راه دور دریافت می کنید، آن را باز می کند. موج معمولا در یک فرکانس خاص است.
نگرانی در مورد درب های اتوماتیک
چون دربهای اتوماتیک توسط افرادی که از طریق آنها عبور می کنند کنترل نمی شوند، اگر سنسور ها نتوانند و به آنها نزدیک شوند، آسیب می رسانند. برای جلوگیری از این اتفاق، چندین سنسور اغلب نصب می شوند تا تشخیص دهند که آیا بین درها یک شی وجود دارد.
با تشکر از درب های اتوماتیک، ما می توانیم به آسانی وارد ساختمان شویم حتی اگر دستانمان را پر کنیم. همچنین، به لطف سنسورهای متعدد نصب شده ما لازم نیست که در مورد بسته شدن نگران نباشیم. داشتن درب اتوماتیک یک قدم بیشتر در آینده است که همه چیز به آرامی خودکار می شود.

—————————————————————————————————————————

مطالعه بیشتر 

اگر تمایل دارید در خصوص درب شیشه ای اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید مقاله درب شیشه ای چیست؟ا  را نیز مطالعه کنید.

همچنین برای آگاهی از قیمت درب شیشه ای می توانید به صفحه قیمت ها مراجعه کنید.

از سوی دیگر همگی می دانیم که درب ورودی ساختمان ها برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنید.

 نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

———————————————————————————————

عملکرد و مزایای درب اتوماتیک شیشه ای گاهی برای ما عجیب هم به نظر می رسد . برای مثال من وقتی بچه بودم در مواجه شدن با این درها چنین سوالاتی در ذهنم نقش می بست.

چگونه درب اتوماتیک می دانندچه زمانی باز شود؟
سنسورها چه هستند؟
چرا دربهای اتوماتیک اختراع شدند؟

تصور کنید که می خواهید از یک سوپرمارکت. خارج شوید دستان شما پر از کیسه های مواد غذایی است. شما به درب می رسید چگونه در جهان می خواهید آن را با دستان خود پر کنید؟ فقط زمانی که شما تعجب می کنید که آیا شما باید برخی از کیسه ها را پایین بیاورید، درها با “سوتی” به طریقی جادویی باز می شود، باز می شود!

اینجا چه خبره؟ در کار چیزی غیرمعمول است؟ آیا یک روح در اطراف ایستاده و  درها برا رای افرادی که از سوپرمارکت خارج می شوند باز می کند؟ جواب منفی! آیا شما باور دارید که علم و فناوری خالص است؟

درسته. این درها – به نام درب اتوماتیک – با کمک تکنولوژی ساده و نه جادویی باز و بسته می شوند. اما آنها سرگرم کننده هستند و به نظر می رسد فقط کمی جادویی است. اگر می خواهید تظاهر کنید که آنها جادویی هستند، ما به هیچ کس نخواهیم گفت!

درب اتوماتیک با کمک سنسورها کار می کنند. سنسورها دقیقا همان کاری را می کنند که می خواهند انجام دهند: آنها چیزها را حس می کنند. انواع مختلفی از سنسورها وجود دارند که می توانند انواع مختلفی از چیزها مانند صدا، نور، وزن و حرکت را حس کنند.

به عنوان مثال، برخی از درب اتوماتیک هنگامی کار می کنند که توسط سنسورهایی که وزن را حس می کنند، عمل می کنند. این سنسورهای وزن ممکن است در جلوی درب به یک تشک لاستیکی مبدل شوند. هنگامی که روی تشک می روید، سنسورها یک سیگنال را به درب اتوماتیک ارسال می کنند که به آنها می گوید باز می شود.

درب اتوماتیک دیگر روی سنسورهای اپتیکی یا حرکتی عمل می کنند. این سنسورها ممکن است در بالای یک مجموعه از دربهای اتوماتیک یا در بالای یا دو طرف قاب دربهای اتوماتیک ساخته شوند.

هنگامی که این سنسورهای اپتیکال یا حرکت حرکت در اطراف حرکت را حس می کنند، آنها درب اتوماتیک را برای باز کردن و سپس نزدیک می کنند. به همین دلیل، هنگامی که شما به یک مجموعه از درب اتوماتیک دسترسی پیدا می کنید، آنها به محض اینکه شما به اندازه کافی نزدیک به فعال کردن سنسورها باز می شوند باز می شود.

درب های اتوماتیک دارای مقاصد بسیار مفید هستند، به همین دلیل شما می توانید آنها را در بسیاری از انواع مختلف مکان ها پیدا کنید. از سوپر مارکت ها به فرودگاه ها و بسیاری از انواع ساختمان های بزرگ، درب اتوماتیک باعث می شود مردم برای ورود به داخل و خارج از ساختمان راحت تر شوند. آنها مخصوصا برای افراد معلول مفید هستند.

مانند درب های چرخشی، درب های اتوماتیک نیز به صرفه جویی در انرژی کمک می کنند، زیرا محدودیت زمانی را که درب ها در بازه زمانی معین فقط در آن زمان وارد یا خروج می شوند، محدود می کند. و اگر تا به حال خریداری شده اید تا دستانتان پر از کیسه باشد، می دانید که چطور می توانید درب اتوماتیک دستی را هنگامی که وقت آن رسیده است که به ماشین برسید!

9 مزیت درب اتوماتیک شیشه ای برای کسب و کار شما

آیا درحال ساختن ملک جدیدی هستید و درمورد اینکه درب اتوماتیک شیشه ای نصب کنید یا نه تحقیق میکنید؟

۱.مشتریان درب های اتوماتیک را ترجیح میدهند.

تحقیقات نشان میدهد که مشتریان تمایل زیادی به استفاده از دربهای اتوماتیک دارند و تقریبا ۹۹% مردم از این دربها استفاده میکنند.
براساس نظرسنجی ها مهمترین مکان هایی که باید دارای درب اتوماتیک باشند عبارتند از:

  • بیمارستان ها
  • فرودگاه ها
  • هتل ها
  • مراکز خرید
  • فروشگاه های خرده فروشی

پاسخ دهندگان به این نظرسنجی ادارات پست را هم به عنوان مکان مهمی که باید در ان از درب اتوماتیک استفاده شود معرفی کرده اند ولی در اکثر این ادارات از درب اتوماتیک استفاده نمیشود مخصوصا دفاتر کوچک.

۲.تنوع زیاد

دربهای اتوماتیک درسبکها،طرح ها،رنگ و اندازه های مختلف در دسترس هستند.
انواع دربهای اتوماتیک شیشه ای عبارتند از:

  • دربهای کشویی
  • دربهای نوسانی
  • دربهای تاشو
  • دربهای چرخشی

۳.استفاده ی اسان از درب اتوماتیک شیشه ای

مطمئنا مهمانان شما دوست نخواهند داشت که دربهای سنگین را یا دست باز کنند مخصوصا اگر همراه خود کودکی داشته باشند یا باخود بسته ای حمل کنند یکی از پاسخ دهندگان به نظر سنجی دراین باره میگوید:این دربها کار را فقط برای افراد معلول راحت نمیکند بلکه برای همه ی مردم راحت است به ویژه در مکان هایی که حجم افراد زیاد است.

۴.بهبود اعتبار در نزد مشتریان

ممکن است این موضوع عجیب بنظر برسد اما بکار بردن درب اتوماتیک شما را در چشم بازدیدکنندگان به عنوان یک رهبر در صنعت مربوط به شما معرفی میکند.
دربهای اتوماتیک این دیدگاه را به مشتریان میدهد که شما در صنعت خود پیشرفته ترین هستید و حتی میتواند قیمتهای بالاتر برای اجناس و خدمات را توجیه کند.

۵.سهولت استفاده و نگهداری از درب اتوماتیک شیشه ای

امروزه درب های اتوماتیک پیشرفته با بالاترین استاندارد های کیفیت و ایمنی تولید میشوندبا نصب مناسب و تعمیر و نگهداری به موقع عملکرد دربها ساده و بدون دردسراست.

۶.هزینه و مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

دربهای اتوماتیک از انچه شما فکر میکنید مقرون و به صرفه تر هستند.مطمئن باشید که دربهای اتوماتیک اگر به درستی نصب و نگهداری شوند به صرفه جویی در انرژی کمک بسیاری میکنند.

۷.ذخیره ی انرژی

ممکن است فکر کنید که بانصب درهای اتوماتیک باید هزینه ی زیادی را برای مصرف انرژی متقبل شوید اما اینطور نیست.این دربها تنها زمانی باز میشوند که لازم باشد و بعداز ان کاملا بسته میشوند

و بطور موثر در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند و بطور چشم گیری هزینه های گرمایشی و سرمایشی سالیانه را کاهش میدهند.راه های مختلفی برای به حداکثر رساندن صرفه جویی درانرژی وجود دارد مثل نصب دربهای اتوماتیک چرخشی با قفل هوا  و یا درب نوسان کم انرژی که به اسانی برای کسانی که به ان نیاز دارند در دسترس قرار میگیرد.

۸. ایمنی درب های اتوماتیک شیشه ای

اگر درب به درستی نصب شده باشد و بطور منظم به ان رسیدگی شود، دسترسی مداوم به اموال تان را برایتان میسر میکند.

۹.ADA Compliance (قانون امریکایی که میگوید تمام دستگاه های الکترونی کی باید مطابق استانداردهای معلولیت باشد)

درب های اتوماتیک مطابق با استاندارد های جهانی استفاده برای معلولان را راحت میکند زیرا این دربها بوسیله سنسور و حسگر کار میکند و دست و پاگیر نیست در نتیجه سترسی راحت  و ایمن را برای هرکسی بدون در نظر گرفتن سن یا توانایی فراهم میکند.

مطالعه بیشتر 

اگر تمایل دارید در خصوص درب شیشه ای اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید مقاله درب شیشه ای چیست؟   را نیز مطالعه کنید.

همچنین برای آگاهی از قیمت درب شیشه ای می توانید به صفحه قیمت ها مراجعه کنید.

از سوی دیگر همگی می دانیم که درب ورودی ساختمان ها برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنید.

 نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

نکات پایانی

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

ارسال دیدگاه

در مورد ما :

 شرکت قائم  با یازده سال تجربه در ارائه خدمات فنی و فروش تجهیزات ساختمان. درب شیشه ایراهبندجک برقی درب پارکینگ – پرده برقی – کرکره برقی – درب زیر سقفی سکشنال – دوربین مداربسته …. ارائه خدمات می نماید

تماس با مدیریت :
تلفن :   09127152970

آدرس شرکت : تهران – میدان انقلاب ، ابتدای کارگر جنوبی
تلفن :   09909221104  —   66128847-021
ایمیل :info[at]gem-cctv[dot]ir 

gmail :  ghaemelectronicmahan.cctv[at]gmail[dot]com

تمامی حقوق برای قائم محفوظ است.